Otvara se pitanje Sandaka i Vojvodine

Strana 1 od 2 1, 2  Sledei

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeu temu Ii dole

Otvara se pitanje Sandaka i Vojvodine

Poalji  Marx* taj 30/11/2008, 02:32

Drugovi ukratko u na ovom mestu da iznesem ovaj problem . Naime ba ovih dana u senci pitanja Kosova otvaraju se jo dva arita u Srbiji , a sve to po nalogu Amerike i Britanije . Za Vojvodinu se ve zna da pokuava odvajanje od matice jer su ve napisali njihov ustav i sve to uz ustav ide : grb , zastava i ostala obeleja . To je poelo jo pre 3 ili 4 godine . A sada najnovije arite javlja se na Sandaku . Ono to Sandaki lideri , Amerikanci i Albanski lideri demantuju je ista la . Jer sada se vidi da je to tano . Prema tome Ameri ne miruju ni kad spavaju . Oni a i ova marionetska vlada Srbije rade protiv svog naroda i suprotno statutu Srbije . Valjda je iteljima Srbije sada jasnije emu ova izdajnika i petokolonaka vlada tei i ta hoe da uradi . Ako ih pod hitno ne smenimo od Srbije nee ostati nita . Moramo da shvatimo da je situacija vrlo ozbiljna i sloena i moramo preduzeti sve da do raspada Srbije ne doe . Zato ja apelujem na sve patriote i komuniste da se maksimalno zaloe da do raspada Srbije ne doe i da i ovog puta pomognemo Srbiji jer samo komunisti mogu da pomognu Srbiji da nae izlaz iz ove situacije .
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 57
: Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ii dole

Re: Otvara se pitanje Sandaka i Vojvodine

Poalji  Gost taj 30/11/2008, 03:05

Ako drugi niko nece nista da uradi, ne sumnjam da ce NKPJ preduzeti konkretne akcije u vezi navedenog problema.
Smatram da NKPJ treba sto pre da pocne sa odrzavanjem tribina u svim vecim gradovima Srbije, kako bi gradjanima otvorila oci i pozvala ih da se aktivno ukljuce u resavanje aktuelnih problema.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Partizan taj 30/11/2008, 12:05

Srbija se nemore raspasti, nju mogu samo okupirati i raskomadati. AmeriKKKa je to vec zapocela po pitanju Kosova, a nesmjemo joj dozvoliti da to uradi i u Vojvodini i na Sandjaku. Kosovo je trenutno okupirano i treba uloziti sve snage u njegov povratak u granice Srbije. Isto tako nesmjemo dozvoliti da seperatisti u Vojvodini i Sandjaku ostvare svoje ciljeve.
Partizan

Broj poruka : 11
Godina : 27
Datum upisa : 28.11.2008

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Marx* taj 30/11/2008, 19:03

Upravu si drue marksista-lenjinista NKPJ e sve uraditi da Srbiji poe na bolje , a nadam se da e i Radnika Partija i Komunisti Srbije da se prikljue ovim naporima . to se tie tribina ideja ti nije loa , to u da predloim drugu generalnom Kitanoviu kad se prvi put ujem sa njim . Drue Parizan potpuno si u pravu . Zbog toga ja apelujem na sve patriote i komuniste da se to sprei , da se to ne desi . Mad Twisted Evil Pozdrav .
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 57
: Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Revolucionar taj 30/11/2008, 23:32

Слажем се ја другови да НКПЈ треба да одржи трибине, и да тиме укаже опаснот од сепаратистичких тежњи појединих људи из Војводине, који од покрајине желе да направе независну државу уз помоћ страних моћника. Али, ја комунисте Србије не сматрам за комунистичку партију. Сетите се да су они поздравили хапшење Радована Караџића.... и да чак имају сарадњу са ЛДП-ом.
Revolucionar

Broj poruka : 7
Godina : 30
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Lukareli taj 2/12/2008, 04:41

Revolucionar :: ϣ , , . , . .... -.

Ako mozes da izneses dokaze da Komunisti Srbije saradjuju sa LDP veoma rado bi smo to culi. KS svakako nisu marksisticko-lenjinisticka grupa ali se u njenim redovima,ne racunajuci nekoliko podgojenih karijerista u rukovodstvu, definitivno skupljaju ljudi koji iskreno veruju u komunisticke ideale.Koliko ih razumeju,to je jedna stvar,ali sigurno da veruju u socijalizam.
Lukareli

Broj poruka : 86
: Beograd,Jugoslavija
Datum upisa : 13.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Revolucionar taj 2/12/2008, 16:12

Они су подржали хапшење Радована Караџића, говоре да је ратни злочинац, говоре да је Милошевић крив за распад СФРЈ и за све ове ратове... Уз то су и титоисти.... О њима не могу никако имати добро мишљење. Нема велике разлике између њих и издајника из Партије рада.
Revolucionar

Nazad na vrh Ii dole

Jedinstvo komunista

Poalji  Gost taj 2/12/2008, 18:35

Sada svi komunisti treba da budu na istoj strani (NKPJ, KS, SKJ u Srbiji i drugi). na dosadasnje podele treba zaboraviti, jer je u pitanju drzavni i nacionalni nteres.
Radovan Karadzic je bio antikomunista, a Slobodan Milosevic je zloupotrebio komunisticku ideju da prigrabi vlast 1990. godine. Predstavljao se u pocetku kao levicar, a posle je poceo da povlaci desnicarske poteze (privatizacija, skidanje petokrake za amblema SPS-a i zastave Srbije i SRJ, rasprodaja drustvenih stanova u bescenje, tretiranje radnika kao faktora proizvodje, obespravljenost radnika, ponizavanje penzionera, bogacenje politicki podobnih pojedinaca, stvaranja nedodirljivih ljudi koji su bili iznad zakona, imenovanje i razresavanje direktora drustvenih preduzeca na partijskim sednicama, davanje velikih ovlascenja direktorima, kupovina radnih mest, mito, korupcija, porast kriminala itd.).
Komunisti danas ne treba da se bave onim sto ih razdvaja, vec onim sto ih vezuje, a mnogo vise stvari ih vezuje nego sto ih razdvaja.
Svi su saglasni da treba ukloniti ovu burzoasku vlast i uspostaviti socijalizam. Ko se u ovakvim uslovima sukobljava sa komunistima i istinskim levicarima, taj ne moze biti komunista, jer komunisti pozivaju proletere svih zemalja na ujedinjenje.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Revolucionar taj 2/12/2008, 19:24

Колико је мени познато НКПЈ сматра да је Милошевић био југословенски патриота и антематеријалиста, који је тежио да очува СФРЈ, и да је водио одбрамбрену политику када је на СРЈ извршена НАТО агресија 1999. године. Такође НКПЈ сматра да Милошевић није крив за распад СФРЈ, и да је хашка оптужница била бесмислена... Такође сматра да је убијен у хашком казамату.

Радован Караџић јесте био антикомуниста, али то није разлог да некога сматрамо за ратног злочинца. Не можемо некоме судити само зато што је четник.... десничар... Он је бранио српски народ у Босни... и свако би био оптужен за исто да је у то време био председник Републике Српске.

Ја сам иначе разговарао са неким људима из Комунистичке партије Руске Федерације, Генадија Зјуганова. Они о Милошевићу, Караџићу и Младићу имају добро мишљење... сматрају да нису криви ни по једној тачки оптужнице, и да су водили исправну политику.
Revolucionar

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Gost taj 2/12/2008, 19:46

Ne smatram ni ja da je Milosevic bio zlocinac i da je kriv za raspad SFRJ. Logicno da ga je NKPJ podrzavala, jer je u to vreme to bilo i najlogicnije.
NKPJ je i u drugom krugu predsednickih izbora 2008. podrzala kandidata desnicarske SRS Tomislava Nikolica, ali to ne znaci da ga bezrezerevno podrzava u svemu, kao sto ni Milosevica verovatno nije. Da je NKPJ bezrezervno podrzavala Milosevica, onda ne bi ni postojala vec bi njenji clanovi bili clanovi SPS-a. Podrske te vrste postoje u politici, ali to nisu slepe podrske.
Medjutim nepobitno je da je Milosevic doziveo najvecu popularnost medju gradjanima Srbije u vreme kad je bio komunista (od 1987. do 1990.), a onda je preuzeo imovinu Saveza komunista Srbije, osnovao Socijalisticku partiju Srbije, pobedio na izborima 1990. kao levicar, a onda vremenom sve vise skretao u desno i on i njegova SPS. Dakle, zloupotrebio je komunisticku ideju.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Revolucionar taj 11/12/2008, 20:22

Колико видим мало је чланова НКПЈ послушало руководство странке, и мало ко је подржао Николића. Срамота!
Revolucionar

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Lukareli taj 11/12/2008, 21:58

Revolucionar :: ϣ , . !

Druze Revolucionar, NKPJ je pozvala svoj clanove da podrze Nikolica kao manje zlo.To koliko je clanova NKPJ poslusalo poziv Partije ti ne mozes znati.Takodje,pozivam te da veoma oprezno izrices rec sramota kada zelis da kritikujes komuniste za bilo sta! Osim toga,da je rukovodstvo Partije znalo u sta ce se Nikolic transformisati nikada ne bi pozvalo svoje clanstvo i simpatizere da glasaju za njega.
Tacno je da je NKPJ smatrala Milosevica anti-imperijalistom i jugoslovenskim patriotom. Ali,NKPJ nikada Milosevica nije smatrala komunistom. Tacno je da je NKPJ protiv imperijalisticke harange na Karadzica ali je isto tako tacno da je NKPJ bila i uvek ce biti protiv Karadziceve cetnicke,anti-komunisticke i desnicarske politike. Tacno je i to da je NKPJ protiv izrucenja Ratka Mladica Haskom tribunalu i tacno je da NKPJ smatra Haski tribunal imperijalistickim sudom ali NKPJ nikada Mladica nije nazvala komunistom niti on to jeste.
Ovo su zvanicni stavovi NKPJ o Milosevicu,Karadzicu,Mladicu i Nikolicu.Sva druga tumacenja ove cetiri licnosti van ovog sto sam izrekao kao zvanican stav NKPJ nemaju nikakve veze sa stanovima NKPJ.
Druze Revolcuionar, procitao sam saopstenje Komunista Srbije o hapsenju Karadzica i njegovom izrucenju Haskom sudu i svakako da je saopstenje budalasto ali se ne moze reci ni da je za ni da je protiv hapsenja Karadzica.Iako je takav stav KS budalast i nepravilan ne moze se reci da su oni podrzali hapsenje Karadzica.Takodje,jos uvek cekam dokaze da KS saradjuju sa LDP.
Lukareli

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Koba taj 12/12/2008, 12:50

Grupa Komunisti Srbije, su izdali saopstenje povodom hapsenja i izrucenja Radovana Karadzica. Saopstenje je izgledalo indenticno stavu LDP-a. Kada sam na njihovom forumu vrsio pritisak na predsednika KS da objasni to saopstenje i njhov stav, uklonio me je sa foruma. Ponosa radi samo sam se jednom javio nakon ponovnog ukljucenja na njihov forum poslednji put. Rekao sam sta sam imao i odrzao rec. Komunisti Srbije su grupa ljudi koja sve vise lici na UJDI sa pocetka devedesetih. Sto se tice NKPJ, stav je poznat, uostalom sve je rekao drug Lukareli. NKPJ je marksisticko-lenjinisticka organizacija, ali ujedno i patriotska! Nikada necemo priznati haski kazamat, Dejtonski sporazum, nikad necemo saradjivati sa partijama DOS-a i njihovim ostacima! Nikada necemo pozdraviti izrucivanje nijednog naseg gradjanina haskom tribunalu.
Koba

Broj poruka : 29
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Revolucionar taj 12/12/2008, 20:56

Лукарели, истина је да ни Караџић ни Младић нису комунисти.... Али, и они имају своје заслуге. Играли су кључну улогу у одбрани српског народа за време рата у БиХ! Не видим заиста ни један оправдан разлог зашто бих имао негативно мишљење о њима?
По теби не могу да се дивим ни једној историјској личности која није била комуниста? Ја ценим доста цара Душана Силног, кнеза Лазара, Карађорђа... Ценим свакога ко је нешто добро учинио за народ.
Revolucionar

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Lukareli taj 12/12/2008, 21:15

Koba ::Grupa Komunisti Srbije, su izdali saopstenje povodom hapsenja i izrucenja Radovana Karadzica. Saopstenje je izgledalo indenticno stavu LDP-a. Kada sam na njihovom forumu vrsio pritisak na predsednika KS da objasni to saopstenje i njhov stav, uklonio me je sa foruma. Ponosa radi samo sam se jednom javio nakon ponovnog ukljucenja na njihov forum poslednji put. Rekao sam sta sam imao i odrzao rec. Komunisti Srbije su grupa ljudi koja sve vise lici na UJDI sa pocetka devedesetih. Sto se tice NKPJ, stav je poznat, uostalom sve je rekao drug Lukareli. NKPJ je marksisticko-lenjinisticka organizacija, ali ujedno i patriotska! Nikada necemo priznati haski kazamat, Dejtonski sporazum, nikad necemo saradjivati sa partijama DOS-a i njihovim ostacima! Nikada necemo pozdraviti izrucivanje nijednog naseg gradjanina haskom tribunalu.

Procitao sam saopstenje KS povodom hapsenja Karadzica.Njihovo saopstenje je potpuno neispravno ali ja ne bih rekao da njihovi stavovi po tom pitanju lice na LDP posto KS nemaju nikakav stav po tom pitanju sto je potpuno diletantski.Rukovodstvo reakcionarne LDP je politicki pismenije od diletanata koji vode KS.Medjutim, KS za razliku iod LDP ne priznaje okupaciju i otcepljenje Kosova.Ako izuzmemo nekoliko karijerista u vrhu koje predvodi hrabri jedac sendvica Krstevski,vecina clanova KS su ubedjeni komunisti i jugoslovenski patrioti i mi moramo da radimo da ih pridobijemo.Jedan od nacina za njhovo pridonjanje je ukazivanje na revizionistikce stavove KS i insistiranje na akcionom jedinstvu komunista koje promovise NKPJ.
Lukareli

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Lukareli taj 12/12/2008, 21:28

Revolucionar ::, .... , . ! ?
? , , ... .

Tacno je da su Karadzic i Mladic za vreme rata u BiH bili na strani anti-imperijalizma.To NKPJ ne spori.Takodje, NKPJ se protivi njihovom proganjanju od strane imperijalistickog Haskog tribunala. NKPJ postuje sto Mladic nikada nije hteo da stavi kokardu na svoju oficirsku kapu. Medjutim,to ne menja cinjenicu koju si i ti sam konstatovao da njih dvojica nisu komunisti.Nijedan ni drugi se ne zalazu socijalisticku drzavu i komunisticku perspektivu.
Ne vidim nijedan opravdan razlog zbog cega ti,druze Revolucionar, uz uvazavanje anti-imperijalistickih stavova Radovana Karadzica, ne bi otvoreno kritikovao njegov cetnicki, monarhisticki, desnicarski, antikomunisticki, antijugoslovneski i kapitalisticki stav. To sto je Karadzic uradio neke pozitivne stvari iz ugla anti-imperijalisticke borbe, koje NKPJ priznaje, nije razlog da se precutkuju njegovi reakcionarni stavovi kao sto su cetnistvo,monarhizam,desnicarstvo,antijugoslovenstvo i burzoasko opredeljenje.
Karadjorje je bio lider nacionalne revolucije i zasluzuje postovanje, Knez Lazar je u periodu turskog prodora ka Srbiji vodio na Kosovu odbrambeni rat ali to opet ne umanjuje da su obojica bilo feudalni eksploatatori sa marksisticko-lenjinistickog stanovista. Dusan Silni je bio klasican imperijalista i ne vidim razlog sto mu se divis.Osim toga sve sto je radio radio je za sebe a ne za srpski narod.Mi komunisti smo patrioti ali ne treba mesati patriotizam sa burzoaskim nacionalizmom.
Lukareli

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Koba taj 12/12/2008, 21:55

Da razjasnimo neke stvari, nikada nisam napao nijednog clana KS i istinskog komunistu koji pripada toj grupi. Naprotiv uglavnom sam imao sukobe sa njihovim rukovodstvom, a najvise sa nerastom Krstevskim koji je podpredsednik KS. Naravno da su svi istinski komunisti dobrodosli u NKPJ. Licno sam i hteo na njihovom forumu da ukazem koji su im ljudi u rukovodstvu.
Koba

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Koba taj 12/12/2008, 21:58

Sto se Karadzica i Ratka Mladica tice, sve je jasno rekao Lukareli. Ukratko to je i zvanican stav NKPJ! Ne vidim da je ista izostavio!
Koba

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Gost taj 12/12/2008, 21:59

Koba ::Grupa Komunisti Srbije, su izdali saopstenje povodom hapsenja i izrucenja Radovana Karadzica. Saopstenje je izgledalo indenticno stavu LDP-a. Kada sam na njihovom forumu vrsio pritisak na predsednika KS da objasni to saopstenje i njhov stav, uklonio me je sa foruma. Ponosa radi samo sam se jednom javio nakon ponovnog ukljucenja na njihov forum poslednji put. Rekao sam sta sam imao i odrzao rec. Komunisti Srbije su grupa ljudi koja sve vise lici na UJDI sa pocetka devedesetih. Sto se tice NKPJ, stav je poznat, uostalom sve je rekao drug Lukareli. NKPJ je marksisticko-lenjinisticka organizacija, ali ujedno i patriotska! Nikada necemo priznati haski kazamat, Dejtonski sporazum, nikad necemo saradjivati sa partijama DOS-a i njihovim ostacima! Nikada necemo pozdraviti izrucivanje nijednog naseg gradjanina haskom tribunalu.
Druze Koba,

Jel to nije samo stav nekih ljudi iz rukovodstva KS, a ne svih clanova KS? Mislim da nije vreme da se komunisti svadjaju, vec da se ujedinjuju. Mislim da su velika vecina clanova KS istinski komunisti. To treba postovati i nastojiti da sa njima pronadjemo zajednicki jezik, a ne da se s njima svadjamo. Nisu svi ljudi dovoljno dobro upuceni i to treba imati na umu.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Koba taj 12/12/2008, 22:02

Licno nisam ni za kakvu svadju sa clanovima KS, a sto se mene licno tice nikad ne bih saradjivao sa aktuelnim rukovodstvom KS-a.
Koba

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Gost taj 12/12/2008, 22:05

Koba ::Da razjasnimo neke stvari, nikada nisam napao nijednog clana KS i istinskog komunistu koji pripada toj grupi. Naprotiv uglavnom sam imao sukobe sa njihovim rukovodstvom, a najvise sa nerastom Krstevskim koji je podpredsednik KS. Naravno da su svi istinski komunisti dobrodosli u NKPJ. Licno sam i hteo na njihovom forumu da ukazem koji su im ljudi u rukovodstvu.
Dobro je druze Koba sto si hteo na njihovom forumu to da ima objasnis, ali nije dobro sto si sklon upotrebi uvredjujucih reci i izraza. Recimo, nije lepo da za bilo koga napises da je ,,nerast", ma sta o njemu mislio. Time prosto ponistis sve korisno sto si napisao i skrenes paznju na te negativne reci, pa tako ne mozes postici ono sto ti je bio cilj. Potpuno se slazem da ljudima iz KS treba ukazati na njihove greske, ali na kulturan nacin. Uvredama samo siris jos vecu netrpeljivost.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Lukareli taj 12/12/2008, 23:13

Koba ::Da razjasnimo neke stvari, nikada nisam napao nijednog clana KS i istinskog komunistu koji pripada toj grupi. Naprotiv uglavnom sam imao sukobe sa njihovim rukovodstvom, a najvise sa nerastom Krstevskim koji je podpredsednik KS. Naravno da su svi istinski komunisti dobrodosli u NKPJ. Licno sam i hteo na njihovom forumu da ukazem koji su im ljudi u rukovodstvu.

Druze Koba, poznato je da ti kao iskusan kadar NKPJ i SKOJ ne bi nikada napravio takvu gresku da napadas iskrene komuniste, clanove u redovime KS a tvoja kritika revizionistickog ponasanja rukovodstva KS je sasvim ispravna i na liniji je Partije.
Lukareli

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Lukareli taj 12/12/2008, 23:19

Koba ::Licno nisam ni za kakvu svadju sa clanovima KS, a sto se mene licno tice nikad ne bih saradjivao sa aktuelnim rukovodstvom KS-a.

Druze Koba, kao sto ti je poznato, a da to pojasnimo drugim drugovima sa foruma koji nisu toliko upoznati sa zvanicnim stavovima NKPJ, nasa Partija nema nameru da saradjuje sa KS na liniji marksizma-lenjinizma iz prostog razloga sto su KS revizionisticka a ne marksisticko-lenjinisticka grupa. Samim tim saradnja na tom planu sa njima je potpuno nemoguca. NKPJ jedino nudi KS zajednicki nastup na izborima i organizovanje zajednickih manifestacija na liniji akcionog jedinstva komunista kako se ne bi rasipali komunisticki glasovi na izborima i kako bi se glas komunista na ulicnim protestima bolje cuo. Na zalost zbog karijeristickog ponasanja rukovodstva KS ta grupa otvoreno sabotira mogucnost stvaranja akcionog jedinstva komunista u Srbiji.
Lukareli

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Lukareli taj 12/12/2008, 23:24

marksista-lenjinista ::
Dobro je druze Koba sto si hteo na njihovom forumu to da ima objasnis, ali nije dobro sto si sklon upotrebi uvredjujucih reci i izraza. Recimo, nije lepo da za bilo koga napises da je ,,nerast", ma sta o njemu mislio. Time prosto ponistis sve korisno sto si napisao i skrenes paznju na te negativne reci, pa tako ne mozes postici ono sto ti je bio cilj. Potpuno se slazem da ljudima iz KS treba ukazati na njihove greske, ali na kulturan nacin. Uvredama samo siris jos vecu netrpeljivost.

Druze Marksista-lenjinista, s obzirom na bestidne pokusaje Krstevskog da razbije NKPJ i njegove postove pune lazi i klevete protiv rukovodstva nase Partije na forumu Web magazina Komunisti,drug Koba je sasvim pravilno tog neprijatelja NKPJ nazvao nerastom. Molim i tebe i druga Kobu i sve ostale da se na nasem forumu ne bavimo vise takvim kreaturama kakav je Krstevski.Evo,ja cu prvi prestati da ga spominjem.
Lukareli

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Koba taj 16/12/2008, 21:34

Da li je gospodin "marksista-lenjinista" ili bolje reci revizionista advokat grupe KS na ovom forumu?
Koba

Nazad na vrh Ii dole

Poalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ii dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledei

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeu temu Nazad na vrh

- Similar topics